"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Header
Jeśli Ferdinando De Giorgi poda się do dymisji, to zostanie ona przyjęta.
Dodał- Admin -:   31-08-17 19:29:13 - Piłka siatkowa - 1/52/53/54/55/5         Jak mówi, najwyraźniej atmosfera w szatni "biało-czerwonych" nie do końca była taka, jak powinna. - Budowę na boisku rozpoczyna się od budowy poza nim, to nie zagrało. Będą rozmowy na ten temat - mówi prezes Kasprzyk. - Nie jesteśmy przez 24 godziny z zawodnikami. Możemy coś sugerować, ale to trener odpowiada za wszystko. Ja nie wystawiam szóstki, nie robię zmian, tylko trener.

         Podkreśla, że sytuacja zostanie gruntownie przeanalizowana. Dopiero wtedy będzie można ocenić, gdzie popełniony został błąd. - Ostatnio bardzo dużo zawodników odeszło. Może kogoś zabrakło, może był błąd w przygotowaniach, za mało było dynamiki, szybkości, a za dużo siły.

         Trzeba przeanalizować, zapytać trenerów, dlaczego w danym elemencie tak wyszło - mówi Jacek Kasprzyk. Dodaje: - Jeżeli ktoś ma skuteczność 17 procent w pierwszym secie, a wychodzi w drugim, to dla normalnych ludzi, dla mnie, prostego inżyniera, opierającego się na statystyce i matematyce, taki zawodnik nie powinien zaczynać drugiego seta. A zaczęliśmy w takim samym ustawieniu, poza atakującym. To i tak nie zmieniło stylu gry. Prezes przyznał, że kwestia dalszej pracy włoskiego trenera z kadrą będzie tematem rozmów. A jeśli De Giorgi sam podjąłby decyzję o rezygnacji, to zarząd PZPS by ją przyjął.

         - Nie można trzymać ludzi na siłę, jeśli nie chcą pracować - mówi Kasprzyk. Być może coś przełomowego w tej sprawie wydarzy się w czwartek. De Giorgi tuż po meczu zadeklarował, że chce przygotować kadrę do przyszłorocznych mistrzostw świata. Niezależnie od rozstrzygnięć personalnych w sztabie szkoleniowym, nie należy się spodziewać rewolucji i budowy drużyny od nowa. W kadrze są młodzi zawodnicy, którzy potrzebują czasu, po jednej przegranej nie można ich skreślać. Zwłaszcza że niektórzy, jak choćby Łukasz Kaczmarek, który w ostatniej chwili wskoczył do kadry na Eurovolley, pokazali, że mają potencjał.

         - Myślę, że będą tylko korekty. Proszę popatrzeć, ile ci chłopcy mają lat. Najstarsi są Łomacz i Buszek, którzy mają po 30 lat. Jak na siatkówkę to nie jest dużo. Paweł Zagumny, gdy zdobywał mistrzostwo świata, miał 37. Wtedy też mówiono, że bez Bartka Kurka nie damy rady, ale zawodnicy dali radę, bo była ekipa. Nie wiem dlaczego tutaj jest tak, jak jest. Wydawało się, że poza boiskiem ta drużyna też istnieje.

De Giorgi może zostać zwolniony.


Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane
footer